TABULKA ŘEK

Pro jednotlivé kraje České republiky používám následující značky:

Hradecký - H, Jihočeský - C, Jihomoravský - B, Karlovarský - K, Liberecký - L,  Olomoucký - M, Moravskoslezský - T, Plzeňský - P, Středočeský a Praha - S, Vysočina - J, Ústecký - U, Zlínský - Z.  

Pořadí

Řeka

Kraj

Délka v ČR (v km)

Délka celkem (v km)

Plocha povodí (v km2)

Ústí do

Zleva/

zprava

U obce

Výlety

1.

Vltava

C, S

430,2 

28.090

Labe

L

Mělník

2006, 08

2.

Labe

H, E, S, U

370,2

1.154,0

144.055

Severní moře

 

Cuxhaven (D)

2001

3.

Morava

M, Z, B

269,6

353,1

26.658

Dunaj

L

Devín (SK)

2001, 15

4.

Ohře

K, U

256,0

300,2

5.614

Labe

L

Litoměřice

2003

5.

Berounka

P, S

245,6

8.823

Vltava

L

Praha-Lahovice

2006

6.

Sázava

J, S

224,6 

4.350

Vltava

P

Davle

2003, 08

7.

Dyje

B

209,0

305,6

13.419

Morava

P

Hohenau (A)

2003, 07

8.

Jihlava

J, B

184,6 

3.117

Svratka

P

Iváň

2003, 07

9.

Svratka

J, E, B

173,9 

7.119

Dyje

L

Pouzdřany

2003, 07

10.

Jizera

L, S

163,9

164,6

2.193

Labe

P

Lázně Toušeň

2005

11.

Lužnice

C

153,0

208,0

4.226

Vltava

P

Neznašov

2005,18

12.

Divoká O. ® Orlice

E, H

139,3

2.036

Labe

L

Hradec Králové

2004, 05

13.

Otava

P, C

135,5

3.788

Vltava

L

Zvíkov

2006

14.

Odra

M, T

135,0

861

118.861

Baltické moře

 

Svinoústí (PL)

2002

15.

Vsetínská B. ® Bečva

Z, M

119,6 

1.626

Morava

L

Troubky

2003, 08

16.

Opava

T

118,6

2.088

Odra

L

Ostrava-Nová Ves

2004,15

17.

Radbuza

P

111,5

2.179

Berounka (zdr.)

P

Plzeň

2006

18.

Úhlava

P

108,5

919

Radbuza

P

Plzeň-Doudlevce

2006

19.

Tichá Orlice

E

107,5

755

Orlice (zdr.)

L

Albrechtice n. O.

2005

20.

Ploučnice

L, U

106,2

1.194

Labe

P

Děčín

2007

21.

Moravice

T

105,1

901

Opava

P

Opava

2004, 07

22.

Chrudimka

J, E

104,4

870

Labe

L

Pardubice

2007

23.

Oslava

J, B

99,6

867

Jihlava

L

Ivančice

2003, 07

24.

Želivka

C, J, S

99,2

1.189

Sázava

L

 Soutice

2007

25.

Střela

K, P

97,4

923

Berounka

P

Liblín

2006

26.

Svitava

E, B

97,3

1.150

Svratka

L

Brno-Přízřenice

2004, 07

27.

Úslava

P

94,0

797

Berounka

P

Plzeň-Doubravka

2006, 07

28.

Blanice

C

93,3

860

Otava

P

Putim

2006

29.

Cidlina

H, S

89,7

1.177

Labe

P

Libice n. C.

2007

30.

Malše

C

89,5

96,0

979

Vltava

P

České Budějovice

2007

31.

Doubrava

J, E, S

89,5

599

Labe

L

 Záboří n. L.

2007

32.

Rokytná

J, B

89,3

585

Jihlava

P

Ivančice

2005, 08

33.

Kyjovka

B

86,7

666

Dyje

L

Lanžhot

2005, 08

34.

Bílina

U

84,2

1.071

Labe

L

Ústí n. L.

2007

35.

Loučná

E

81,1

732

Labe

L

Sezemice

2007

36.

Jevišovka

J, B

79,9

783

Dyje

L

Jevišovka

2007, 09

37.

Úpa

H

78,7

513

Labe

L

Jaroměř

2007

38.

Metuje

H

77,2

608

Labe

L

Josefov

2007

39.

Olše

T

74,5

89,0

1.118

Odra

P

Kopytov

2006, 08

40.

Ostravice

T

65,1

827

Odra

P

Ostrava-Hrušov

2007

41.

Teplá

K

64,2

408

Ohře

P

Karlovy Vary

2007

42.

Bystřice

H

62,8

379

Cidlina

L

Chlumec n. C.

2007

43.

Blanice

C, S

62,4

544

Sázava

L

Český Šterneberk

2007

44.

Loděnice

S

61,1

271

Berounka

L

Tetín

2007

45.

Výrovka

S

60,3

544

Labe

P

Nymburk

2007

46.

Loučka

J, B

60,1

390

Svratka

P

Předklášteří

2006

47.

Lomnice

S, C

59,5

831

Otava

L

Zvíkov

2007

48.

Litava

B

58,3

790

Svratka

L

Židlochovice

2006

49.

Haná

B, Z

57,1

608

Morava

P

Postoupky

2006

50.

Nežárka

C

56,2

1000

Lužnice

P

Veselí n. L.

2007

51.

Lužická Nisa

L

55,1

252

375,3

Odra

L

Kosarzyn (PL)

2006

52.

Litavka

S

54,6

629

Berounka

P

Beroun

2007

53.

Moravská Sázava

E, M

54,3

507

Morava

P

Zábřeh

2006

54.

Stropnice

C

54,0

400

Malše

P

Dolní Stropnice

2007

55.

Dědina

H

54,0 

333

Orlice

P

Třebechovice p. O.

2007

56.

Bystřice

T, M

53,9

267

Morava

L

Olomouc

2007

57.

Trnava

C, J

53,8

341

Želivka

L

Želiv

2007

58.

Želetavka

J, B

53,7

374

Dyje

L

Bítov

2007

59.

Moravská Dyje

J, C

53,0

68,2

630

Dyje (zdr.)

L

Raabs (A)

2002, 07

60.

Romže - Valová

M

53,0

Morava

P

 Uhřičice

2009

61.

Skalice

S, C

52,2

376

Lomnice

L

 Ostrovec

2007

62.

Mrlina

H, S

51,6

642

Labe

P

Nymburk

2007

63.

Oskava

M

50,4

572

Morava

L

Chomoutov

2008

64.

Blšanka

K, U

49,6

482,5

Ohře

P

Žatec

 2013

65.

Klabava

P

49,0

372

Berounka

P

Chrást

 2016

66.

Novohradka

E

48,5

472

Chrudimka

P

Úhřetická Lhota

2010

67.

Rakovnický p.

S

48,4

368

Berounka

L

Roztoky

 2013

68.

Třebůvka

E, M

48,3

585

Morava

P

Moravičany

2007

69.

Mastník

S

47,3

331

Vltava

P

 Radič

2008

70.

Kocába

S

47,2

313

Vltava

L

Štěchovice

 2016

71.

Smutná

C

47,0

246,5

Lužnice

P

Bechyně

2008

72.

Hamerský p.

J, C

46,2

221

Nežárka

L

Jindřichův Hradec

 2012

73.

Volyňka

C

46,1

413

Otava

P

Strakonice

2008

74.

Olšava

Z

46,0

520

Morava

L

Kostelany

2008

75.

Kosový p.

P

 46

244

Mže

L

Damnov

 2013

76.

Smědá

L

45,9

56,1

331

Lužická Nisa

P

 Radomierzyce (PL)

2007

77.

Chomutovka

U

45,2

160

Ohře

L

Postoloprty

2007

78.

Blata

M

45,1

306

Morava

P

Lobodice

2008

79.

Liboc

K, U

44,9

339

Ohře

P

 Libočany

 2013č

80.

Moštěnka

Z, M

44,5

364

Morava

L

Chropyně

2008

81.

Bezdrevský p.

C

44,0

336

Vltava

L

 Bavorovice

 2012

82.

Desná

M

43,6

326

Morava

L

Postřelmov

 2012

83.

Košátecký p.

S

43,5

222

Labe

P

Neratovice

2008

84.

Mohelka

L, S

43,2

177

Jizera

P

 Mohelnice n. J.

2008

85.

Dřevnice

Z

42,3

435

Morava

L

Otrokovice

2008

86.

Trkmanka

B

42,3

379

Dyje

L

Podivín

2008

87.

Velička

B

42,0

178

Morava

L

Strážnice

2008

88.

Šatava

B

41,3

117

Svratka

P

Iváň

2008

89.

Třemošná

P

41,2

249

Berounka

L

Kaceřov

 2013

90.

Třebovka

E

40,8

196

Tichá Orlice

L

Ústí n. O.

2009, 10

91.

Koštěnický p.

C

40,5

171

Lužnice

P

Majdalena

 2018

92.

Bakovský p.

S

40,3

417

Vltava

L

 Vepřek

 2013

93.

Ostružná

P

39,4

169

Otava

L

Dobršín

2018

94.

Javorka

H

39,2

209

Cidlina

L

 Skřivany

 2015

95.

Merklínka

P

39,2

157

Radbuza

 P

Stod

 2018

96.

Svitavka

L

38,4

132,5

Ploučnice

P

Brenná

2015

97.

Bělá

H

38,3

214

Divoká Orlice

P

Častolovice

2009

98.

Klejnárka

S

38,1

345

Labe

L

 Starý Kolín

 2016

99.

Úhlavka

P

38,0

297

Mže

P

Stříbro

 2013

100.

Černovický p.

J, C

38,0

137

Lužnice

P

 Soběslav

 2018

101.

Vlára

Z

37,0

47,6

372

Váh

P

Nemšová (SK)

2008

102.

Rožnovská Bečva

Z

37,6

254

Bečva (zdr.)

P

Valašské Meziříčí

2004, 08

103.

Lučina

T

37,3

197

Ostravice

P

Ostrava

2008

104.

Lubina

T

37,1

194

Odra

 P

Košatka n. O.

2014

105.

Bobrava

B

36,8

187

Svratka

P

Popovice

2008

106.

Říčka

B

36,5

145

Litava

P

Měnín

2008

107.

Kamenice

L

36,2

219

Jizera

P

Horní Kamenice

 2015

108.

Rokytka

S

36,2

140

Vltava

P

Praha-Libeň

 2016

109.

Martinický p.

S

36,2

116

Želivka

L

 ú.n. Švihov

 2019

110.

Libochůvka

J, B

35,9

146,5

Loučka

P

Dolní Loučky

2008

111.

Rolava

K

35,9

137

Ohře

L

Karlovy Vary

 

112.

Opavice

T

35,7

195

Opava

L

Krnov

2014

113.

Vlkava

S

35,6

237

Labe

P

 Hradištko

 2019

114.

Kamenice

U

35,6

217

Labe

P

Hřensko

 2015

115.

Chotýšanka

S

35,5

125

Blanice

 L

Liběž

 2019

116.

Dírenský p.

J, C

35,5

116

Lužnice

P

 Soběslav

 2018

117.

Zlatý p.

C

35,5

92

Blanice

P

Blanice

 2012

118.

Šlapanka

J

35,0

265

Sázava

L

Havlíčkův Brod

2009

119.

Sitka

M

35,0

118,8

Oskava

L

Chomoutov

2014

120.

Osoblaha

T

34,7

65,5

993

Odra

L

Krapkowice (PL)

2007

121.

Oleška

L

34,2

171

Jizera

L

Semily

 2015

122.

Zdobnice

H

34,2

124,5

Divoká Orlice

P

Doudleby n. O.

2009

123.

Úterský p.

P

34,1

333

Mže

L

 Čerňovice

 2013

124.

Hvozdnice

T

34,1

163,5

Moravice

L

Kylešovice

 2014

125.

Rakovec

B

34,1

143

Litava

P

Hrušky

2008

126.

Bílý p.

J, B

33,9

114

Svratka

P

Veverská Bítýška

2008

127.

Stonávka

T

33,7

131

Olše

L

Karviná

2008

128.

Pšovka

S

33,6

158

Labe

P

Mělník

 2015,19

129.

Botič

S

33,4

135

Vltava

P

Praha-Vyšehrad

 2016

130.

Brodečka

B, M

33,2

124

Haná

L

 Mořice

2008

131.

Zubřina

P

33,1

214

Radbuza

 P

Staňkov

 

132.

Bolíkovský p.

C

33,0

109

Moravská Dyje

P

Staré Hobzí

2012

133.

Stěnava

H

32,9

62,0

594

Kladská Nisa

L

Ścinawica (PL)

2007

134.

Juhyně

Z

32,9

111,5

Bečva

L

Choryně

2013 

135.

Bělá

M

32,8

59,5

396

Kladská Nisa

P

Biala Nyska (PL)

2007

136.

Výmola

S

32,5

123

Labe

L

 Sedlčánky

 2016

137.

Chotovinský p.

S, C

32,0

213

Lužnice

P

Sezimovo Ústí

2018

138.

Konopišťský p.

S

32,0

91

Sázava

L

 Poříčí n. S.

2018 

139.

Senice

Z

31,5

135

Vsetínská Bečva

L

Ústí

2013

140.

Březná

M

31,3

130

Moravská Sázava

L

Holštejn

 2014

141.

Sázavka

J

31,2

132,5

Sázava

P

Světlá n. S.

2009

142.

Okluky

Z

31,1

121

Morava

L

Uherský Ostroh

2009

143.

Svatava

K

31,0

40,2

300 

Ohře

L

Sokolov

 2013

144.

Morávka

T

30,9

149

Ostravice

P

Frýdek-Místek

 2016

145.

Úštěcký p.

U

30,5

217

Labe

P

 Okna

 2015

146.

Balinka

J

30,4

179

Oslava

P

Velké Meziříčí

2009

147.

Křemelná

P

30,3

172

Otava (zdr.)

L

Čeňkova Pila

 

148.

Brtnice

J

30,3

122

Jihlava

P

Přímělkov

2009

149.

Javornice

S

30,2

141,5

Berounka

 L

Zvíkov

 

150.

Libocký p.

K

30,2

85

Ohře

L

 Liboc

 

151.

Trusovický p.

M

30,1

82

Morava

L

 Černovír

 2014

152.

Polečnice

C

30,0

198

Vltava

L

Český Krumlov

 

153.

Svinenský p.

C

30,0

129

Stropnice

L

 Komařice

 

154.

Křemžský p.

C

30,0

127

Vltava

L

 Třísov

 

155.

Brslenka

J, S

30,0

101

Doubrava

 L

Žehušice

 2016

156.

Žirovnice

J, C

29,9

129

Nežárka (zdr.)

L

Jarošov n. N.

2007

157.

Ležák

E

29,9

110

Novohradka

L

Hrochův Týnec

2010

158.

Ondřejnice

T

29,9

99

Odra

P

 Proskovice

 2016

159.

Křetínka

E, B

29,7

127

Svitava

P

Letovice

2009

160.

Červený p.

S

29,5

224

Litavka

 L

Zdice

 

161.

Obrtka

U

29,5

89

Úštěcký p.

 L

Polepy

 2015

162.

Rusava

Z

  29,3

147,5

Morava

L

 Tlumačov

 2016

163.

Vrchlice

S

29,3

133

Klejnárka

L

 Nové Dvory

 2016

164.

Luha

M, T

29,2

95

Odra

P

 Jeseník n. O.

 2014

165.

Punkva

B

29,0

170

Svitava

L

Blansko

2009

166.

Zbirožský p.

P

29,0

156

Berounka

P

 Čilá

167.

Panenský p.

L

28,8

133

Ploučnice

P

Mimoň

 2015

168.

Žejbro

E

28,7

97

Novohradka

L

Blížňovice

2010

169.

Hamerský p.

P

28,6

33,6

 200

Mže

L

 Ústí

170.

Vápovka

J, C

28,6

108

Moravská Dyje

L

Dačice

2009

171.

Nedvědička

J

28,6

85

Svratka

P

Nedvědice

2009

172.

Zákolanský p.

S

28,2

266

Vltava

L

 Kralupy n. Vl.

 

173.

Šembera

S

28,1

190

Výrovka

L

 Zvěřínek

2016

174.

Bobří p.

U, L

28,1

127

Robečský p.

L

Zahrádky

2015 

175.

Černý p.

P

27,8

170

Radbuza

 P

Horšovský Týn

176.

Bystřice

K

27,8

164

Ohře

L

Lázně Velichov

 

177.

Kamenice

J, C

27,8

164

Nežárka (zdr.)

P

Jarošov n. N.

2007

178.

Desná

E

27,8

114

Loučná

L

 Nová Sídla

2009

179.

Klenice

S

27,7

170

Jizera

L

Mladá Boleslav

 2019

180.

Rouchovanka

B

27,6

99

Rokytná

L

Rešice

2010

181.

Hloučela

M

27,5

146,5

Valová (zdr.)

P

Prostějov-Vrahovice

2009

182.

Brzina

S

27,3

141,1

Vltava

P

Hrachov

183.

Modla

U

27,2

93,5

Labe

P

Lovosice

2017

184.

Olešnice

M

27,0

137,8

Morávka

L

Brodek u Přerova

2013

185.

Brložský p.

C

27,0

121,2

Otava

L

Kestřany

186.

Hutná

U

26,8

108,2

Ohře

L

Žatec

2017

187.

Lomnický p.

K

26,7

97,1

Teplá

P

Březová

188.

Černá

C

26,5

29,3

148

Malše

P

 Žďár

 2018

189.

Miletínský p.

C

26,5

112,8

Lužnice

L

Frahelž

2018

190.

Štítarský p.

S

26,3

216,3

Mrlina

L

Křinec

 2019

191.

Včelínek

B

26,0

28,9

172 

Dyje

P

Břeclav-Poštorná

2008

192.

Janovický p.

S

26,0

159

Sázava

L

Týnec n. S.

2018

193.

Jičínka

T

25,8

114

Odra

P

Kunín

2014

194.

Mojena

Z

25,6

66,6

Morava

L

Otrokovice

2016

195.

Srpina

U

25,4

190,3

Bílina

P

Obrnice

2017

196.

Vidnávka

M

25,3

32,0

159 

Kladská Nisa

P

 Wierzbno (PL)

 2014

197.

Robečský p.

L

25,2

286

Ploučnice

L

Česká Lípa

2015

198.

Zlonický p.

S

25,0

105

Bakovský p.

L

Nabdín

199.

Trotina

H

24,9

116

Labe

P

Lochenice

200.

Kněžná

H

24,8

95

Bělá

L

Častolovice

***
Mandava L 22,3 41,0 Lužická Nisa L Žitava (D) 2008
Křinice L 21,0 45,0 Labe P Bad Schandau (D) 2008
Kateřinský p. - Pfreimd P 20,5 75,5 Naab L Pfreimd (D) 2007
Černá (Schwarzwasser) K 17,5 49,4 364 Cv. Mulda P Aue (D) 2013
Polava (Pöhlbach) K 16,9 32,0 90 Šopava (Zschopau) P Wiesenbad (D)
Fláje (Flöha) U 16,6 67,0 799 Šopava (Zschopau) P Flöha (D) 2007
Černá (Schwarze Pockau) U 15,6 33,0 125 Fláje (Flöha) L Pockau (D) 2007, 17
Odrava K 15,0 58,4 497 Ohře P Odrava 2007
Přísečnice (Pressnitz) U 14,3 34,0 Šopava (Zschopau) P Streckenwalde (D)
Pstruhovec (Taxenbach) C 13,7 28,0 Něm. Dyje L Peigarten (A) 2009
Vilémovský p. (Sebnitz) L 12,2 31,0 162 Labe P Bad Schandau (D) 2015
Račí p. (Raczyna) M 12,0 25,0 Kladská Nisa P
Petrůvka (Piotrówka) T 11,0 30,8 136+ Olše P Závada 2012
Bílý Halštrov (Weisse Elster) K 11,0 245,4 5154 Sála (Saale) P Halle (D)
Nemanický p. - Schwarzach P 10,8 95 841 Naab L Schwarzenfeld (D) 2007
Kouba (Chamb) P 10,8 51 Řezná (Regen) P Cham (D) 2007
Rokytnice (Obere n. Südliche Regnitz) K 10,3 35 115 Sála (Saale) P Hof (D)
Celní p. (Zottbach) P 9,3 29 99 Pfreimd P Lohma (D)
Řezná (Regen) P 8,2 191 2878 Dunaj L Řezno (Regensburg, D)
Klanečnica Z 7,0 25 Váh P Nové Mesto n. V. (SK)
Teplica B 6,0 34 153 Myjava P Senica (SK) 2009
Rybný p. (Gottleuba) U 6,0 34 252 Labe L Pirna (D) 2017
Divoká Bystřice - Bystřice (Weisseritz) U 6,0 65 Labe L Drážďany-Cotta (D) 2017
Mohelnice (Müglitz) U 5,5 49 209 Labe L Heidenau (D) 2017
Moldavský p. - Freiberger Mulde U 5,0 124 2981 Mulda (zdr.) P Sermuth (D) 2017
Bobr H 2,8 271 5876 Odra L Krosno Odrzanskie (PL)
Plešský p. - Ascha P 2,5 43 Schwarzach P
Spréva (Spree) L 2,1 382 10100 Havola  L Berlín (D)