TABULKA ŘEK

Pro jednotlivé kraje České republiky používám následující značky:

Hradecký - H, Jihočeský - C, Jihomoravský - B, Karlovarský - K, Liberecký - L,  Olomoucký - M, Moravskoslezský - T, Plzeňský - P, Středočeský a Praha - S, Vysočina - J, Ústecký - U, Zlínský - Z.  

Pořadí

Řeka

Kraj

Délka celkem (v km)

Z toho v ČR

Plocha povodí (v km2)

Ústí do

Zleva/

zprava

U obce

Výlety

1.

Labe

H, E, S, U

1.154,0

370,2

144.055

Severní moře

 

Cuxhaven (D)

2001

2.

Odra

M, T

861

112,0

118.861

Baltické moře

 

Svinoústí (PL)

2002

3.

Vltava

C, S

430,2

 

28.090

Labe

L

Mělník

2006, 08

4.

Morava

M, Z, B

353,1

269,6

26.658

Dunaj

L

Devín (SK)

2001

5.

Dyje

B

305,6

209,0

13.419

Morava

P

Hohenau (A)

2003, 07

6.

Ohře

K, U

300,2

256,0

5.614

Labe

L

Litoměřice

2003

7.

Lužická Nisa

L

252,0

55,1

4.297

Odra

L

Kosarzyn (PL)

2006

8.

Berounka

P, S

245,6

 

8.823

Vltava

L

Praha-Lahovice

2006

9.

Sázava

J, S

224,6

 

4.350

Vltava

P

Davle

2003, 08

10.

Lužnice

C

208,0

153,0

4.226

Vltava

P

Neznašov

2005

11.

Jihlava

J, B

184,6

 

3.117

Svratka

P

Iváň

2003, 07

12.

Svratka

J, E, B

173,9

 

7.119

Dyje

L

Pouzdřany

2003, 07

13.

Jizera

L, S

164,6

163,9

2.193

Labe

P

Lázně Toušeň

2005

14.

Orlice (Divoká)

E, H

139,3

 

2.036

Labe

L

Hradec Králové

2004, 05

15.

Opava

T

136,5

 

2.088

Odra

L

Ostrava-Nová Ves

2004

16.

Otava

P, C

135,5

 

3.788

Vltava

L

Zvíkov

2006

17.

Bečva

Z, M

119,6

 

1.626

Morava

L

Troubky

2003, 08

18.

Radbuza

P

111,5

 

2.179

Berounka (zdr.)

P

Plzeň

2006

19.

Úhlava

P

108,5

 

919

Radbuza

P

Plzeň-Doudlevce

2006

20.

Ploučnice

L, U

106,2

 

1.194

Labe

P

Děčín

2007

21.

Moravice

T

105,1

 

901

Opava

P

Opava

2004, 07

22.

Chrudimka

J, E

104,4

 

870

Labe

L

Pardubice

2007

23.

Oslava

J, B

99,6

 

867

Jihlava

L

Ivančice

2003, 07

24.

Želivka

C, J, S

99,2

 

1.189

Sázava

L

 Soutice

2007

25.

Střela

K, P

97,4

 

923

Berounka

P

Liblín

2006

26.

Svitava

E, B

97,3

 

1.150

Svratka

L

Brno-Přízřenice

2004, 07

27.

Malše

C

96,0

89,5

979

Vltava

P

České Budějovice

2007

28.

Úslava

P

94,0

 

797

Berounka

P

Plzeň-Doubravka

2006, 07

29.

Blanice

C

93,3

 

860

Otava

P

Putim

2006

30.

Tichá Orlice

E

91,3

 

755

Orlice (zdr.)

L

Albrechtice n. O.

2005

31.

Cidlina

H, S

89,7

 

1.177

Labe

P

Libice n. C.

2007

32.

Doubrava

J, E, S

89,5

 

599

Labe

L

 Záboří n. L.

2007

33.

Rokytná

J, B

89,3

 

585

Jihlava

P

Ivančice

2005, 08

34.

Olše

T

89,0

74,5

1.118

Odra

P

Kopytov

2006, 08

35.

Kyjovka

B

86,7

 

666

Dyje

L

Lanžhot

2005, 08

36.

Nežárka

J, C

86,1

 

1.000

Lužnice

P

Veselí n. L.

2005, 07

37.

Bílina

U

84,2

 

1.071

Labe

L

Ústí n. L.

2007

38.

Loučná

E

81,1

 

732

Labe

L

Sezemice

2007

39.

Jevišovka

J, B

79,9

 

783

Dyje

L

Jevišovka

2007, 09

40.

Úpa

H

78,7

 

513

Labe

L

Jaroměř

2007

41.

Flájský p. (Flöha)

U

78,0

16,6

 

Zschopau

P

Flöha (D)

2007

42.

Metuje

H

77,2

 

608

Labe

L

Josefov

2007

43.

Kateřinský p. (Pfreimd)

P

75,5

20,5

 

Naab

L

Pfreimd (D)

2007

44.

Moravská Dyje

J, C

68,2

53,0

630

Dyje (zdr.)

L

Raabs (A)

2002, 07

45.

Osoblaha

T

65,5

34,7

993

Odra

L

Krapkowice (PL)

2007

46.

Ostravice

T

65,1

 

827

Odra

P

Ostrava-Hrušov

2007

47.

Teplá

K

64,2

 

408

Ohře

P

Karlovy Vary

2007

48.

Bystřice

H

62,8

 

379

Cidlina

L

Chlumec n. C.

2007

49.

Blanice

C, S

62,4

 

544

Sázava

L

Český Šterneberk

2007

50.

Stěnava

H

62,0

32,9

594

Kladská Nisa

L

Ścinawica (PL)

2007

51.

Loděnice

S

61,1

 

271

Berounka

L

Tetín

2007

52.

Výrovka

S

60,3

 

544

Labe

P

Nymburk

2007

53.

Loučka

J, B

60,1

 

390

Svratka

P

Předklášteří

2006

54.

Lomnice

S, C

59,5

 

831

Otava

L

Zvíkov

2007

55.

Bělá

M

59,5

32,8

396

Kladská Nisa

P

Biala Nyska (PL)

2007

56.

Odrava

K

58,4

15,0

497

Ohře

P

Odrava

2007

57.

Litava

B

58,3

 

790

Svratka

L

Židlochovice

2006

58.

Haná

B, Z

57,1

 

608

Morava

P

Postoupky

2006

59.

Smědá

L

56,1

45,9

331

Lužická Nisa

P

 Radomierzyce (PL)

2007

60.

Litavka

S

54,6

 

629

Berounka

P

Beroun

2007

61.

Moravská Sázava

E, M

54,3

 

507

Morava

P

Zábřeh

2006

62.

Stropnice

C

54,0

 

400

Malše

P

Dolní Stropnice

2007

63.

Dědina

H

54,0

 

333

Orlice

P

Třebechovice p. O.

2007

64.

Bystřice

T, M

53,9

 

267

Morava

L

Olomouc

2007

65.

Trnava

C, J

53,8

 

341

Želivka

L

Želiv

2007

66.

Želetavka

J, B

53,7

 

374

Dyje

L

Bítov

2007

67.

Skalice

S, C

52,2

 

376

Lomnice

L

 Ostrovec

2007

68.

Valová (Romže)

M

52,0

 

 

Morava

P

 Uhřičice

2009

69.

Mrlina

H, S

51,6

 

642

Labe

P

Nymburk

2007

70.

Kouba (Chamb)

P

51,0

10,8

276

Řezná

P

Chamb

2007

71.

Oskava

M

50,4

 

572

Morava

L

Chomoutov

2008

72.

Blšanka

K, U

49,6

 

482,5

Ohře

P

Žatec

 2013

73.

Černá (Schwarzwasser)

K

49,4

17,5

 

Zwickauer Mulde

P

Aue (D)

 2013

74.

Klabava

P

49,0

 

372

Berounka

P

Chrást

 2016

75.

Dračice

C

49,0

21,0

152

Lužnice

P

 Klikov

2007

76.

Novohradka

E

48,5

 

472

Chrudimka

P

Úhřetická Lhota

2010

77.

Rakovnický p.

S

48,4

 

368

Berounka

L

Roztoky

 2013

78.

Třebůvka

E, M

48,3

 

585

Morava

P

Moravičany

2007

79.

Vlára

Z

47,6

37,0

372

Váh

P

Nemšová (SK)

2008

80.

Mastník

S

47,3

 

331

Vltava

P

 Radič

2008

81.

Kocába

S

47,2

 

313

Vltava

L

Štěchovice

 2016

82.

Smutná

C

47,0

 

246,5

Lužnice

P

Bechyně

2008

83.

Hamerský p.

J, C

46,2

 

221

Nežárka

L

Jindřichův Hradec

 2012

84.

Volyňka

C

46,1

 

413

Otava

P

Strakonice

2008

85.

Olšava

Z

46,0

 

520

Morava

L

Kostelany

2008

86.

Chomutovka

U

45,2

 

160

Ohře

L

Postoloprty

2007

87.

Blata

M

45,1

 

306

Morava

P

Lobodice

2008

88.

Křinice

U

45,0

21,0

 

Labe

P

Bad Schandau (D)

2008

89.

Liboc

K, U

44,9

 

339

Ohře

P

 Libočany

 2013č

90.

Moštěnka

Z, M

44,5

 

364

Morava

L

Chropyně

2008

91.

Bezdrevský p.

C

44,0

 

336

Vltava

L

 Bavorovice

 2012

92.

Desná

M

43,6

 

326

Morava

L

Postřelmov

 2012

93.

Košátecký p.

S

43,5

 

222

Labe

P

Neratovice

2008

94.

Mohelka

L, S

43,2

 

177

Jizera

P

 Mohelnice n. J.

2008

95.

Dřevnice

Z

42,3

 

435

Morava

L

Otrokovice

2008

96.

Trkmanka

B

42,3

 

379

Dyje

L

Podivín

2008

97.

Prudník

M, T

42,3

21,0

214

Osoblaha

L

Studnice

2007

98.

Velička

B

42,0

 

178

Morava

L

Strážnice

2008

99.

Šatava

B

41,3

 

117

Svratka

P

Iváň

2008

100.

Třemošná

P

41,2

 

249

Berounka

L

Kaceřov

 2013

101.

Mandava

U

41,0

22,3

 

Lužická Nisa

L

Žitava (D)

2008

102.

Třebovka

E

40,8

 

196

Tichá Orlice

L

Ústí n. O.

2009, 10

103.

Koštěnický p.

C

40,5

 

171

Lužnice

P

Majdalena

 

104.

Bakovský p.

S

40,3

 

417

Vltava

L

 Vepřek

 2013

105.

Svatava

K

40,2

31,0

300 

Ohře

L

Sokolov

 2013

106.

Ostružná

P

39,4

 

169

Otava

L

Dobršín

2018

107.

Javorka

H

39,2

 

209

Cidlina

L

 Skřivany

 2015

108.

Merklínka

P

39,2

 

157

Radbuza

 P

Stod

 2018

109.

Svitavka

L

38,4

37,4

132,5

Ploučnice

P

Brenná

2015

110.

Bělá

H

38,3

 

214

Divoká Orlice

P

Častolovice

2009

111.

Klejnárka

S

38,1

 

345

Labe

L

 Starý Kolín

 2016

112.

Úhlavka

P

38,0

 

297

Mže

P

Stříbro

 2013

113.

Černovický p.

J, C

38,0

 

137

Lužnice

P

 Soběslav

 

114.

Rožnovská Bečva

Z

37,6

 

254

Bečva (zdr.)

P

Valašské Meziříčí

2004, 08

115.

Lučina

T

37,3

 

197

Ostravice

P

Ostrava

2008

116.

Lubina

T

37,1

 

194

Odra

 P

Košatka n. O.

2014

117.

Bobrava

B

36,8

 

187

Svratka

P

Popovice

2008

118.

Říčka

B

36,5

 

145

Litava

P

Měnín

2008

119.

Kamenice

L

36,2

 

219

Jizera

P

Horní Kamenice

 2015

120.

Rokytka

S

36,2

 

140

Vltava

P

Praha-Libeň

 2016

121.

Martinický p.

S

36,2

 

116

Želivka

L

 ú.n. Švihov

 

122.

Libochůvka

J, B

35,9

 

146,5

Loučka

P

Dolní Loučky

2008

123.

Rolava

K

35,9

 

137

Ohře

L

Karlovy Vary

 

124.

Opavice

T

35,7

 

195

Opava

L

Krnov

2014

125.

Vlkava

S

35,6

 

237

Labe

P

 Hradištko

 

126.

Kamenice

U

35,6

 

217

Labe

P

Hřensko

 2015

127.

Kosový p.

P

35,5

 

244

Mže

L

Damnov

 2013

128.

Chotýšanka

S

35,5

 

125

Blanice

 L

Liběž

 

129.

Dírenský p.

J, C

35,5

 

116

Lužnice

P

 Soběslav

 

130.

Zlatý p.

C

35,5

 

92

Blanice

P

Blanice

 2012

131.

Šlapanka

J

35,0

 

265

Sázava

L

Havlíčkův Brod

2009

132.

Sitka

T, M

35,0

 

119

Oskava

L

Chomoutov

 2014

133.

Rokytnice (Regnitz)

K

35,0

 

 

Saale

P

Hof (D)

 

134.

Oleška

L

34,2

 

171

Jizera

L

Semily

 2015

135.

Zdobnice

H

34,2

 

124,5

Divoká Orlice

P

Doudleby n. O.

2009

136.

Úterský p.

P

34,1

 

333

Mže

L

 Čerňovice

 2013

137.

Hvozdnice

T

34,1

 

163,5

Moravice

L

Kylešovice

 2014

138.

Rakovec

B

34,1

 

143

Litava

P

Hrušky

2008

139.

Přísečnice (Pressnitzbach)

U

34,0

 

 

Zschopau

P

 Wolkenstein

 

140.

Bílý p.

J, B

33,9

 

114

Svratka

P

Veverská Bítýška

2008

141.

Rybný p. (Gottleuba)

U

33,9

6,0

 

Labe

L

 Pirna (D)

 2017

142.

Stonávka

T

33,7

 

131

Olše

L

Karviná

2008

143.

Hamerský p.

P

33,6

28,6

 200

Mže

L

 Ústí

 

144.

Pšovka

S

33,6

 

158

Labe

P

Mělník

 2015č

145.

Botič

S

33,4

 

135

Vltava

P

Praha-Vyšehrad

 2016

146.

Brodečka

B, M

33,2

 

124

Haná

L

 Mořice

2008

147.

Zubřina

P

33,1

 

214

Radbuza

 P

Staňkov

 

148.

Bolíkovský p.

C

33,0

 

109

Moravská Dyje

P

Staré Hobzí

2012

149.

Černá (Schwarze Pockau)

U

33,0

15,6

 

Flöha

L

Pockau (D)

2007, 17

150.

Juhyně

Z

32,9

 

111,5

Bečva

L

Choryně

2013 

151.

Výmola

S

32,5

 

123

Labe

L

 Sedlčánky

 2016

152.

Chotovinský p.

S, C

32,0

 

213

Lužnice

P

Sezimovo Ústí

 

153.

Včelínek

B

32,0

28,9

172 

Dyje

P

Břeclav-Poštorná

2008

154.

Vidnávka

M

32,0

25,3

159 

Kladská Nisa

P

 Wierzbno (PL)

 2014

155.

Konopišťský p.

S

32,0

 

91

Sázava

L

 Poříčí n. S.

 

156.

Hraniční p. (Pöhlbach)

U

32,0

16,9

 

Zschopau

P

 Wiesenbad (D)

 

157.

Horský p. (Steinerne Mühl)

C

32,0

8,7

 

Grosse Mühl

P

Hasslach (A)

 

158.

Senice

Z

31,5

 

135

Vsetínská Bečva

L

Ústí

2013

159.

Březná

M

31,3

 

130

Moravská Sázava

L

Holštejn

 2014

160.

Sázavka

J

31,2

 

132,5

Sázava

P

Světlá n. S.

2009

161.

Okluky

Z

31,1

 

121

Morava

L

Uherský Ostroh

2009

162.

Morávka

T

30,9

 

149

Ostravice

P

Frýdek-Místek

 2016

163.

Petrůvka

T

30,8

11,0

 153,5

Olše

P

Dětmarovice

 2012

164.

Vilémovský p. (Sebnitz)

U

30,8

12,2

 

Polenz

L

 Porschdorf (D)

 2015

165.

Úštěcký p.

U

30,5

 

217

Labe

P

 Okna

 2015

166.

Balinka

J

30,4

 

179

Oslava

P

Velké Meziříčí

2009

167.

Křemelná

P

30,3

 

172

Otava (zdr.)

L

Čeňkova Pila

 

168.

Brtnice

J

30,3

 

122

Jihlava

P

Přímělkov

2009

169.

Javornice

S

30,2

 

141,5

Berounka

 L

Zvíkov

 

170.

Libocký p.

K

30,2

 

85

Ohře

L

 Liboc

 

171.

Trusovický p.

M

30,1

 

82

Morava

L

 Černovír

 2014

172.

Polečnice

C

30,0

 

198

Vltava

L

Český Krumlov

 

173.

Svinenský p.

C

30,0

 

129

Stropnice

L

 Komařice

 

174.

Křemžský p.

C

30,0

 

127

Vltava

L

 Třísov

 

175.

Brslenka

J, S

30,0

 

101

Doubrava

 L

Žehušice

 2016

176.

Ležák

E

29,9

 

110

Novohradka

L

Hrochův Týnec

2010

177.

Ondřejnice

T

29,9

 

99

Odra

P

 Proskovice

 2016

178.

Křetínka

E, B

29,7

 

127

Svitava

P

Letovice

2009

179.

Červený p.

S

29,5

 

224

Litavka

 L

Zdice

 

180.

Obrtka

U

29,5

 

89

Úštěcký p.

 L

Polepy

 2015

181.

Černá

C

29,3

26,5

148

Malše

P

 Žďár

 

182.

Rusava

Z

29,3

 

147,5

Morava

L

 Tlumačov

 2016

183.

Vrchlice

S

29,3

 

133

Klejnárka

L

 Nové Dvory

 2016

184.

Luha

M, T

29,2

 

95

Odra

P

 Jeseník n. O.

 2014

185.

Plesná

K

29,1

23,0

113,5 

Ohře

L

 Nebanice

 

186.

Punkva

B

29,0

 

170

Svitava

L

Blansko

2009

187.

Zbirožský p.

P

29,0

 

156

Berounka

P

 Čilá

 

188.

Panenský p.

L

28,8

 

133

Ploučnice

P

Mimoň

 2015

189.

Žejbro

E

28,7

 

97

Novohradka

L

Blížňovice

2010

190.

Vápovka

J, C

28,6

 

108

Moravská Dyje

L

Dačice

2009

191.

Nedvědička

J

28,6

 

85

Svratka

P

Nedvědice

2009

192.

Zákolanský p.

S

28,2

 

266

Vltava

L

 Kralupy n. Vl.

 

193.

Šembera

S

28,1

 

190

Výrovka

L

 Zvěřínek

2016

194.

Bobří p.

U, L

28,1

 

127

Robečský p.

L

Zahrádky

2015 

195.

Pstruhovec (Taxenbach)

C

28,0

13,7

 

Deutsche Thaya

L

 Ober Edlitz (A)

2009

196.

Černý p.

P

27,8

 

170

Radbuza

 P

Horšovský Týn

 

197.

Bystřice

K

27,8

 

164

Ohře

L

Lázně Velichov

 

198.

Kamenice

J, C

27,8

 

164

Nežárka (zdr.)

P

Jarošov n. N.

2007

199.

Desná

E

27,8

 

114

Loučná

L

 Nová Sídla

2009

200.

Klenice

S

27,7

 

170

Jizera

L

Mladá Boleslav